Commissaris van de Koning Arno Brok houdt dit jaar een ‘Preek van de Leek’ in de kerk van Ysbrechtum. De dienst waarin de heer Brok een zelf geschreven overweging houdt is op zondag 25 januari om 9.30 uur.
De Preek van de Leek is een jaarlijkse traditie in de protestantse gemeente Ysbrechtum, Tjalhuizum en Tirns (YTT). De kerkenraad nodigt mensen uit verschillende hoeken van de samenleving uit om in een eigen overweging hun stem te laten horen.
De heer Brok nam de uitnodiging voor de lekenpreek met genoegen aan. Brok is sinds 2017 Commissaris van de Koning in de provincie Fryslân. Daarvoor was hij burgemeester van Dordrecht, Sneek en Leeuwarden, waar hij eerder ook raadslid was.
In de Preek van de Leek deelt Brok zijn persoonlijke visie op de Friese samenleving en de tijdgeest, mede vanuit zijn rooms-katholieke perspectief.
De toegang op zondag 25 januari is vrij. De dienst in Ysbrechtum begint om 9.30 uur. Het koor Nije Moed uit Oosthem verleent muzikale medewerking. Na afloop is er koffie en gelegenheid elkaar te ontmoeten.
(Foto: provinsje Fryslân / Jacob van Essen)

